پس از معرفی گرید تخصصی پلی‌اتیلن سبک اکستروژن کوتینگ آریاساسول و موفقیت مراحل آزمایشی این محصول، قرار است این پلیمر حیاتی در بورس کالا برای متقاضیان عرضه شود.

330 تن گرید پلی‌اتیلن سبک اکستروژن کوتینگ (LEC 1969) در تابلو بازار پتروشیمی برای نخستین‌بار در کشور به‌عنوان گرید تخصصی از سوی شرکت پلیمر آریاساسول عرضه شد.
با توجه به عرضه نخست این گرید، هنوز سهمیه برای متقاضیان از سوی وزارت صمت تخصیص داده نشده است و بر این اساس این گرید در گروه سبک فیلم تعریف می‌شود تا مشتریان دارای سهمیه آن، بتوانند برای گرید جدید سفارش‌گذاری کنند.
از مهم‌ترین کاربردهای این گرید می‌توان به استفاده در بسته‌بندی‌های چندلایه تتراپک و اسپتیک (Aseptic)، پوشش داخلی لیوان‌های کاغذی، پوشش‌دهی روی کاغذ چاپ، بسته‌بندی سرنگ‌های تزریق، پاکت‌های پستی، بسته‌بندی ساشه مواد غذایی و بهداشتی، ملحفه‌های یک‌بار مصرف بیمارستانی و موارد مشابه دیگر اشاره کرد.
شرکت پلیمر آریاساسول با تولید گرید LEC 1969، نخستین گرید تخصصی پلی اتیلن سبک با کاربری Extrusion Coating در ایران در راکتور لوله‌ای نسل جدید خود، پس از شرکت‌های Sabic و Dow chemical، به‌عنوان سومین شرکت در حوزه تولید گریدهای نسل جدید Extrusion Coating (دومین Segment پرمصرف جهانی LDPE) مطرح شده است و بر این اساس موفق به اخذ گواهینامه دانش بنیان نوآور شد.
در حال حاضر مصرف کنندگان باید گرید مشابه با نام هانووا را از بازارهای جهانی تهیه کنند که این موضوع ارز زیادی را از کشور خارج می‌کند؛ با این حال در صورت شناخته شدن گرید تخصصی آریاساسول که در مقایسه با گریدهای رقبا از کیفیت بالاتری برخوردار است، می‌توان از خروج ارز برای تأمین این ماده حیاتی جلوگیری کرد و شرکت پلیمر آریاساسول آمادگی و ظرفیت لازم برای رفع نیاز کشور در این زمینه را دارد.
با توجه به مصرف بالای این ماده در کشور و تفاوت قیمتی قابل توجه گرید تولیدی آریاساسول با نمونه مشابه خارجی، استفاده از آن می‌تواند به کاهش هزینه تولید محصول نهایی شرکت‌ها منجر شود

منبع:  IMBPANews